טיפול בשיטת NLP

מוצגות המילים NLP בצבעוני. באתר תוכלו למצוא מגוון מטפלי NLP

2.1.2023

מאת צוות INDEKIDS

שיטת NLP היא גישה טיפולית לטווח קצר. בשיטה זאת יש מטרה מכוונת וממוקדת שמשמשת לצורך פתרון בעיות שונות של ילדים, בני נוער ומבוגרים. למעשה, ניתן לומר כי אנשים בוחרים בטיפול מסוג זה בשל מגוון סיבות שונות. לא מעט מאותם מבוגרים או הורים שפונים עם הילדים שלהם לטיפול זה, עושים זאת לאחר שלא קיבלו מענה מספיק טוב או יעיל בשיטות ייעוץ או טיפול אחרות או שלא חשו הטבה כלשהי משמעותית במצבם הרגשי או הנפשי. טיפול זה יכול לסייע למטופל ללמוד כיצד להתמודד בצורה בריאה ויעילה עם מצבים שונים לרבות: הפרעות חרדה, מתח נפשי, סטרס כרוני, התפרצויות זעם וכעס, בעיות רגשיות, בעיות התנהגותיות מסוגים נוספים ועוד. חשוב מאוד להבין כי הצלחת הטיפול תלויה בהחלטה של המטופל להתחייב לתהליך וכן ליישם את ההמלצות של המטפל וכמובן, במקצועיות של המטפל ובניסיון שלו בתחום זה.

מה חשוב לדעת על טיפול בשיטת NLP?

טיפול בשיטת NLP אשר מכונה בעברית: “ניתוב לשוני פיזיולוגי”, יתחיל במרבית המקרים בבחינת הבעיות וכן חוויות העבר של המטופל וזאת בכדי שהמטפל יצליח להבין בצורה עמוקה את המצב הנוכחי שלו ולקבוע יחד אתו או עם הוריו, מטרות ויעדים להליך הטיפול. לאחר מכן עושים שימוש בטכניקות הייחודיות של שיטת הטיפול המדוברת כאשר המטרה היא להתקדם לעבר השגת יעדי הטיפול שנקבעו. בשלב זה ניתן להבחין בשינויים המתרחשים בהתנהלות של המטופל ובחייו.

למעשה, הנחת היסוד הבסיסית של מייסדי השיטה שהם: פרופסור ג’ון גרינדר וכן ריצ’רד בנדלר היא שהמציאות שאנו חווים היא סובייקטיבית. מדובר על טכניקה אשר מאפשרת שליטה בהרגלים וכן בפעולות שמבצעים, ברגשות שמרגישים ובאופן שבו בוחרים לתקשר עם אנשים. שיטת הטיפול מאפשרת לשנות דפוסי חשיבה שליליים, לעורר במטופל אמביציה וכן להסיר ממנו חסמים שמונעים ממנו חוויות הצלחה בחיים. לילדים שיטה זאת מאפשרת להביא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר את היכולות שלהם.

ילד יושב עם מטפלת, מוצגות לו תמונות של גשם וקשת בענן. באתר תוכלו למצוא מגוון מטפלי NLP

איזה שינויים ניתן לבצע באמצעות שיטת NLP?

לא מעט מטופלים בשיטה דיווחו כי הטיפול סייע להם להתמודד עם אירועים שונים ששינו את חייהם. מדובר על שיטת טיפול שמתבססת על פעולות ואימונים רבים, היא נמרצת ודימנית וכך היא מאפשרת לכל מטופל לרבות ילדים, בני נוער ומבוגרים, לבצע שינויים שהם מעוניינים לבצע באופן מידי.

מטפלים בשיטה זאת עושים שימוש במגוון רחב של טכניקות וכן כלים שונים שהמטרה שלהם היא להקל עד כמה שניתן על יישום השינויים שהמטופלים מעוניינים לעשות. המטרה שלהם היא להשאיר את המטופל מרוכז במה שהוא חושב, קולט ומרגיש באמצעות החושים שלו. לאחר שהמטופל חווה הצלחות בביצוע שינויים כאלה ואחרים שמהווים שינויים קלים יחסית וכן לאחר שהוא רוכש דפוסי התנהגות וחשיבה חדשים ויעילים יותר, הוא יכול לבחור להיעזר בתהליך טיפול זה בשילוב עם דמיון מודרך וזאת בכדי להתגבר על מצבים נוספים שבהם הוא חווי קושי. ככל שהמטופל מתקדם בתהליך כך הוא יכול להיות פחות תלוי במטפל ובמפגשים השבועיים עימו ולעשות את העבודה הנדרשת לו באופן עצמאי, על ידי הכלים שרכש בטיפול.

בשונה משיטות טיפול אחרות, שיטת טיפול זאת יכולה להתקיים גם ללא שיחות עומק של המטפל עם המטופל, כך שמטופלים שלא אוהבים לדבר על הבעיות שלהם או שפחות אוהבים לדבר באופן כללי, ישמחו לגלות שהם עדיין יכולים להשיג את מטרות הטיפול גם בלי לדון עם המטפל בהרחבה על הבעיות שלהם.

טיפול בשיטת NLP מאפשר ללמוד דרכים יעילות וטובות לצורך התמודדות עם בעיות רגשיות שונות בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים לרבות: מקרים של הערכה עצמית נמוכה, רמה של חרדה משמעותית, חוסר בביטחון עצמי, בעיות חברתיות וכן ניתן להיעזר בטיפול זה בכדי להתגבר על פוביות ספציפיות.

ילדה מחזיקה קופסה וחושבת לעצמה מחשבות, מניחה יד על הסנטר. באתר תוכלו למצוא מגוון מטפלי NLP

כיצד טיפול בשיטת NLP יכול לסייע לילדים כיום?

בשנים האחרונות ניתן למצוא לא מעט מחקרים המעידים על עלייה משמעותית מאוד בבעיות קשב וריכוז בקרב ילדים ובני נוער. האבחונים מציגים תמונה לא פשוטה ומערכת החינוך לא תמיד מצליחה להתחבר לעולם התוכן של הילדים כיום המבוסס על מסכים, העברת אינפורמציה במדיה בצורה מהירה ועוד. טיפול בשיטת NLP לילדים, מאפשר להם לפתח את היכולת להסתגל לסביבה משתנה. במקרים שבהם ילד סובל מבעיות קשב וריכוז, הטיפול המדובר יסייע לו לפתח יכולת איפוק וכן דחיית סיפוקים וכן יאפשר לו לפתח יכולת לייצר הרגלי למידה טובים תוך כדי שימצא עניין גם בתוכן שהוא פחות מרגיש שמחובר אליו.

חשוב מאוד לדעת שטיפול NLP רלוונטי מאוד גם כטיפול להורים אשר מתקשים להתמודד כראוי עם הילדים שלהם. טיפול NLP מלמד את ההורים כיצד להיות מנהיגים אשר מובילים, יוצרים מטרות מתאימות ומתחייבים כלפיהן. ההורים ילמדו כיצד להנהיג את המשפחה בחיי היומיום ויציע להם מגוון דרכי התמודדות.

בין אם מדובר על טיפול בשיטת NLP עבור ילדים, בני נוער או מבוגרים, חשוב מאוד לבחור את המטפל הטוב ביותר בתחום על מנת שהטיפול יהיה ממוקד, יעיל ומוצלח.

למציאת מטפל בשיטת ה – NLP, לחצו כאן >>

מצאת ערך במאמר? אפשר לשתף בקליק

מאמרים נוספים שיכולים להועיל לך

בימים אלו INDEKIDS כאן עבורכם, כל הדרך אל האור

אנו עובדים במרץ על חיבור בין מטפלים לבין אלו שזקוקים – ילדים, מתבגרים, בוגרים, הורים – כולם!
מכירים מטפלים רגשיים (בייחוד מומחים בטראומה ומצבי קיצון)?
מכירים כאלו הזקוקים לטיפול?
הפנו אותם לכאן,
אנחנו נעשה הכל במהירות וביעילות על מנת לחבר!

זמינים עבורכם גם בוואטסאפ 0507022225

דילוג לתוכן