טיפול באומנויות

קצת על טיפול באומנויות

טיפול באומנות הוא חלק מתחום טיפולים הנקראים: “טיפולים בהבעה ויצירה”. טיפול באומנות נשען על תיאוריות פסיכולוגיות שונות, כגון התיאוריה הפסיכודינמית וכן על מחקרים המקשרים בין אינטלקט ותיאוריה לבין ביטוי אומנותי ומעשי. טיפול באומנות קיים כבר לא מעט שנים ויש לו מקום משמעותי ביותר בעולם הטיפולי מאז ועד היום.
במהלך הטיפול מסוג זה, לרוב משתמשים באמצעים מוחשיים בכדי להביע מחשבות, מצוקות ורגשות.

למי מתאים טיפול באומנות?

הטיפול רלוונטי מאוד עבור ילדים ומבוגרים המתקשים או מתביישים להביע את עצמם באופן מילולי והוא מתבצע באמצעות מגוון כלים שונים לדוגמא: צילום, פיסול, שולחן חול, אומנות פלסטית, מוזיקה, תנועה, פסיכודרמה, תיאטרון בובות.

טיפול באומנות | פסיכותרפיה

רונית טופז

מרכז שפירא

מרכז שפירא

.

הטיפול באמנות הינו אחד מבין תחומי ההבעה ויצירה. זהו טיפול נפשי ורגשי אשר משלב שיטות מעולם הפסיכותרפיה והשיח יחד עם הכלי שעומד לרשות המטפל באמנויות – האמנות. באמצעות היצירה מביע הילד את עולמו הרגשי. האמנות היא רק כלי בידנו, אין כל צורך בניסיון קודם, כישרון או אפילו חיבה יתרה לתחביב יצירתי. בעזרת תרפיה באמנות ניתן לגעת ולטפל במספר רב של נושאים רגשיים כגון חיזוק דימוי עצמי ופיתוח מודעות עצמית, חרדה, חוסר בטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך, התפרצויות זעם, מיומנויות חברתיות לקויות, בעיות התנהגות ועוד.
עוד...

בוצע אימות עבור רונית טופז

הדרכת הורים | טיפול באומנות

אפשרות לטיפול מקוון

כחלק מניסיוני העשיר טיפלתי בכל שכבות הגיל מגיל גן 3, עד מבוגרים. טיפולים קבוצתיים, טיפולים בגן תקשורת, והדרכות הורים משולבות טיפול.
עוד...

בוצע אימות עבור מור ימין יוספי

טיפול באומנות

רנה ניר

נתניה

נתניה

.

עוד...

בוצע אימות עבור רנה ניר

הדרכת הורים | טיפול באומנות
אלקנה

.

אני מטפלת בילדים מתבגרים כבר מעל 20 שנה. טיפול רגשי הוא תהליך להכרות וגילוי הכוחות והיכולות יחד עם זיהוי הקשיים. התהליך מרחיב את ההכרות עם מגוון הרגשות ותורם למציאת דרכים יעילות להתמודדויות. הטיפול עושה שימוש באמצעים חווייתיים ויצירתיים מקדם מודעות עצמית, מחשבתית ורגשית ותורם לשינויים בוויסות העצמי וההתנהגותי.
עוד...

בוצע אימות עבור שרון סקורניק

טיפול בדרמה | טיפול משפחתי
בת ים

אפשרות לטיפול מקוון

שמי אורלי סיגרון ואני מטפלת בפסיכודרמה מזה 15 שנים. אני מטפלת באמצעות שיחה, דרמה יצירה ודמיון. אני מאמינה ביכולת של כלים אלה והקשר הטיפולי להתגבר על מכשולים ולהגיע למקום של ריפוי שגשוג מוזמנים ומוזמנות ליצור קשר ולהגיע לקליניקה שלי בבת-ים.
עוד...

בוצע אימות עבור אורלי סיגרון

טיפול באומנות
ראשון לציון

.

ראשית מתמקדת ביצירת קשר, אמון והמקום הבטוח בחדר הטיפול על מנת לאפשר למטופל, לשחרר, לרוקן, להביע רגשות, לעלות נושאים נוספים מעולמו הפנימי בתנאים מוגנים על ידי יצירת האומנות.
עוד...

בוצע אימות עבור רונית רייטן ניסים

הדרכת הורים | טיפול באומנות | מיומנויות חברתיות

סילבי רחל לוי

שערי תקווה

שערי תקווה

.

אני מטפלת באומנות חזותית,פרטנית ודיאדית (טיפול משולב בילד עם הוריו). כיועצת חינוכית הנחיתי קבוצות ילדים למיומנויות חברתיות .
עוד...

בוצע אימות עבור סילבי רחל לוי

טיפול באומנות
ירושלים

.

הגעתי לטיפול באומנות מתחום של אומנות.
עוד...

בוצע אימות עבור ליזה לובינסקי

טיפול באומנות | מעגל אמהות

טל קולפניצקי אספריל

נס ציונה או זום

נס ציונה או זום

אפשרות לטיפול מקוון

שמי טל קולפניצקי אספריל ואני מטפלת רגשית בפסיכודרמה M.A, מטפלת בגישת ה – B.O.T תרפיה בשדה הלידה ומשלבת כלבה טיפולית בטיפולים. מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים וכן מקיימת הדרכות הורים. מתמחה בילדים, מתבגרים ומבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז – ADHD & ADD והפרעות חרדה והתנהגות. מאמינה באדם, בכוחותיו ובכשרונו להתקדם בחייו. משלבת גישות מעולומות המיינדפולנס, הפסיכולוגיה החיובית וה – CBT. אם אתם באתגר בחיים, עומדים מול שאלות שאין לכם מענה עצמי עליהן או שאתם רוצים להבין את עצמכם ואת דפוסי ההתנהגות שלכם טוב יותר אתם ממש מוזמנים :) או שאם אתם הורים ומרגישים כי ילדכם חווה קושי מסוים כאן אני יכולה להיכנס לתמונה ולעזור או בהדרכת הורים או בטיפול בילד פלוס הדרכה הורית.
עוד...

בוצע אימות עבור טל קולפניצקי אספריל

טיפול באומנות

סמדר בר לוי

זכרון יעקב

זכרון יעקב

.

אני עובדת במוסדות טיפוליים עם ילדים ונוער ובמשרד החינוך- בכיתות חינוך מיוחד, כיתות תקשורת וכן עם ילדים המשולבים בכיתות רגילות ומתמודדים עם בעיות רגשיות והתנהגותיות.
עוד...

בוצע אימות עבור סמדר בר לוי

הדרכת הורים | טיפול באומנות | פסיכותרפיה

מיטל לוי עומר

עין כרמל, חיפה, זכרון יעקב, עתלית, טירת הכרמל

עין כרמל, חיפה, זכרון יעקב, עתלית, טירת הכרמל

אפשרות לטיפול מקוון

עובדת עם ילדים, נוער, מבוגרים והורים. מאמינה שדרך עולם היצירה והדמיון ובתוך מקום מכיל ובטוח, המטופל יצליח ליצור קשר טיפולי ולמצוא כוחות לשינוי והתפתחות. קליניקה בחוף הכרמל
עוד...

בוצע אימות עבור מיטל לוי עומר

הדרכת הורים | טיפול באומנות

תמי רוזנגרט אוגד

חולון וגבעת שמואל

חולון וגבעת שמואל

אפשרות לטיפול מקוון

תמי, אמא לארבעה, מטפלת רגשית ומדריכת הורים מוסמכת. סטודנטית שנה ב’ לפסיכותרפיה דינאמית, אוהב אדם ומאמינה ששינוי קטן מוביל לשינוי גדול וכך או כך, הכל קורה לטובה.
עוד...

בוצע אימות עבור תמי רוזנגרט אוגד

טוען...

תודה! שמרנו את נתוני החיפוש שלכם.
הזינו את המייל והטלפון שלכם, ואנחנו נעדכן אתכם בהקדם.

לא מצאתם מטפל/ת באזור שלכם?
לחצו כאן כדי לקבל מטפלות ומטפלים אשר עונים לחיפוש שלכם ומקבלים באופן מקוון (בזום)

הדרכת הורים

עירית רגב

ראשון לציון

ראשון לציון

אפשרות לטיפול מקוון

שמי עירית רגב, מטפלת רגשית באומנות: בעזרת חומרי יצירה ומשחקים, קלפים, ועוד. ילדים ובני נוער משפיעים ומושפעים מהסביבה הקרובה: אחים, הורים, סבא וסבתא ועוד…לכן חשוב לטפל ולייעץ גם למעגל האנשים הקרוב למטופל, תנאי זה הכרחי להצלחת הטיפול.
עוד...

בוצע אימות עבור עירית רגב

פסיכולוגיה חינוכית
רחובות

אפשרות לטיפול מקוון

אשמח לסייע לילדיכם ולכם עם קשיים ואתגרים שמזמנים לנו החיים, בהתמודדות עם אתגרי ההורות, וביחסים שלכם עם ילדיכם.
עוד...

בוצע אימות עבור אליס ספקטור

הדרכת הורים | טיפול בשיטת CBT

אליז פריאל

גן יבנה

גן יבנה

אפשרות לטיפול מקוון

יועצת חינוכית, פסיכותרפיסטית CBT בעלת ניסיון רב בהדרכת הורים ועבודה עם ילדים ונוער
עוד...

בוצע אימות עבור אליז פריאל

הדרכת הורים
חדרה

אפשרות לטיפול מקוון

אני מאמינה ביכולת של כל אחד מאיתנו לכתוב סיפור אחר, על אף כל האתגרים ובטוחה שהשינוי מתחיל בבית. מלווה הורים לביסוס מערכות יחסים מיטביות עם ילדיהם.ותיהם המהוות קרקע פורייה עבור הילד.ה לצמיחה, התפתחות, מימוש פוטנציאל ובניית חוסן נפשי ודימוי עצמי חיובי.
עוד...

בוצע אימות עבור נעה סלפטר דקל

הדרכת הורים
נתניה

אפשרות לטיפול מקוון

מלווה הורים לביטחון הורי לטובת האוירה והערכים שאתם רוצים בבית שלכם. כלים פרקטים ומעשיים, הכנסת שפה והרגלים מותאמים עבורכם. מאמנת משפחתית להורים שמבינים שחינוך מתחיל בדוגמה אישית. גישת ההורה כמודל, לחיזוק מערכת היחסים והתקשורת.
עוד...

בוצע אימות עבור בקי גרייב חימי

הדרכת הורים | טיפול באומנות

זוהר רוזלין

הוד השרון

הוד השרון

אפשרות לטיפול מקוון

שמי רוזלין זוהר מטפלת רגשית ומדריכת הורים, עוזרת להורים שהילד שלהם נצמד ותלותי, לא עושה דברים לבד, רב עם החברים והם מרגישים שהכל קשה איתו, אני מלווה הורים לילדים עם קשיים רגשיים או קושי בקבלת הסמכות ההורית וחווים תסכול וחוסר אונים מול ילדיהם ורוצים לבסס סמכות מולם, כדי לקדם את ילדיהם ולעשות סוויצ’ באווירה ובקשר עם ילדיהם ובעיקר בנפש. אני עוזרת להם להגיע לשיתוף פעולה עם ילדיהם, לשיח מכבד ונעים ולחיזוק רגשי של ילדיהם, לתמוך בילד ולעזור לו לפתח חוסן רגשי, עצמאות ובטחון מול חבריו, ולהרגיש גאים ומסופקים מהדרך המשותפת.
עוד...

בוצע אימות עבור זוהר רוזלין

טוען...

מאמרים בנושא טיפול באומנויות

20.12.22 מאת צוות INDEKIDS טיפול באומנות מהווה שיטת טיפול פסיכולוגית אשר במסגרתה נעשה שימוש בטכניקות שונות של אומנות חזותית לרבות:...

בימים אלו INDEKIDS כאן עבורכם, כל הדרך אל האור

אנו עובדים במרץ על חיבור בין מטפלים לבין אלו שזקוקים – ילדים, מתבגרים, בוגרים, הורים – כולם!
מכירים מטפלים רגשיים (בייחוד מומחים בטראומה ומצבי קיצון)?
מכירים כאלו הזקוקים לטיפול?
הפנו אותם לכאן,
אנחנו נעשה הכל במהירות וביעילות על מנת לחבר!

זמינים עבורכם גם בוואטסאפ 0507022225

דילוג לתוכן